Msdw Historia1
AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 7795

W naszym Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym pierwszego kwietnia (i to nie jest żart!) odbyła się akcja-krwiodawstwo. Prosto z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza przyjechał do nas autobus wraz z wykwalifikowaną kadrą, dzięki czemu klerycy wraz z przełożonymi mieli okazję, żeby oddać krew dla innych. Kwarantanna utrudnia poruszanie się po Wrocławiu, ale pomagamy jak możemy!


DSC 7710

Przeżywanie męki Pana stanowi szczególny rys formacji przyszłych kapłanów. W tym szczególnym czasie wielkich znaków, pragniemy trwać w kontemplacji cierpiącego Mistrza, aby w Jego ranach znajdować remedium na wszystkie bolączki współczesności.

Www2

Wy modlicie się za nas nieustannie. Dzisiaj chcemy jeszcze mocniej modlić się za Was!

Każdego dnia odprawimy Msze Świętą w intencji, którą prześlecie nam do godziny 20 dnia poprzedniego.

Codziennie będziemy się modlić w kolejnych nadesłanych przez Was intencjach.


Prośby modlitewne prosimy przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DSC 7571

Wszyscy jesteśmy kandydatami "na ołtarze" to znaczy, że wszyscy jesteśmy powołani aby być świętymi. 19 marca 2020 roku dwudziestu czterech naszych braci uroczyście postanowiło, że pragnie powołanie do świętości realizować poprzez dążenie do kapłaństwa.

Klerycy III i IV roku oraz część z roku V zostało dziś włączonych w grono kandydatów do święceń Diakonatu i Prezbiteratu podczas uroczystej Mszy Świętej w naszym Seminarium, której przewodniczył ojciec biskup Jacek Kiciński, a Słowo wygłosił ksiądz rektor Kacper Radzki.

Módlmy się za naszych braci, aby wiernie i wytrwale przygotowywali się do święceń.