Msdw Historia1
AKTUALNOŚCI
Slider
Arcybiskup Inauguracja


- Moim obowiązkiem jest zapewnić wam bezpieczeństwo i wszystkie środki potrzebne w dobrym przygotowaniu do kapłaństwa – mówił abp Józef Kupny w poniedziałek podczas Mszy Świętej odpustowej we wrocławskim seminarium.

Podczas homilii skierowanej do kleryków ojciec diecezji podzielił się swoimi troskami i nadziejami związanymi z przyszłością wrocławskich kapłanów. – Musimy oczyścić kapłaństwo – mówił.

– Nie możecie bezrefleksyjnie przyjmować święceń, myśląc sobie „jakoś to będzie”. Nie! Jeśli nie pragniesz oddać się Bogu z całego serca w kapłaństwie, nie pisz podania o święcenia – dodawał arcybiskup.

– Jeśli jednak jesteś gotowy, napisz podanie już dzisiaj, nawet jeśli kalendarz przewiduje twoje święcenia za rok. I wracaj często do tego co napisałeś, trzymaj to w biurku – zachęcał.

Metropolita zapewniał, że zawsze możemy liczyć na jego pomoc. – Mam teraz zajęcia na wydziale, zawsze możecie podejść i porozmawiać.

Pasterz dolnośląskiego Kościoła swoją wizytą zaingurował nowy rok formacyjny i pobłogosławił nowo wyremontowane pomieszczenia naszego domu (sale wykładowe, pokoje, refektarz).

Zdziwienie może budzić fakt celebrowania uroczystości patronalnej 21 października – przecież wspomnienie liturgiczne św. Piuxa X obchodzone jest w Kościele powszechnym równo 2 miesiące wcześniej – 21 sierpnia.

Jednak wakacyjny czas nie sprzyja wspólnemu świętowaniu – klerycy pełnią różne posługi, uczestniczą w wyjazdach, rekolekcjach - z tej przyczyny wspólnota seminaryjna zdecydowała się na świętowanie w październiku.

 Także każdy 21 dzień miesiąca poświęcamy szczególnej modlitwie do patrona.