Msdw Historia1
AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 0248

"Być z Maryją"
pod tym hasłem w czwartkowy wieczór 24 października rozpoczęły się tegoroczne jesienne ćwiczenia rekolekcyjne. Po ścieżkach duchowego zmagania z samym sobą poprowadził nas franciszkanin o. Mirosław Adaszkiewicz OFMConv, kustosz sanktuarium w Niepokalanowie.  

W pędzie codziennych obowiązków, wykładów, podejmowanych prac i różnych aktywności formacyjnych, czas rekolekcji to chwile, kiedy seminaryjne korytarze cichną, a tempo życia kleryckiego zdecydowanie zwalnia.

To ten moment w całym roku formacyjnym kiedy każdy z braci zatrzymuje się na kilka dni przy Panu, gdzie ani praca magisterska, ani wykłady czy prace jesienne w seminaryjnym ogrodzie, ale chwile spędzone na adoracji Najświętszego Sakramentu, wsłuchiwaniu się w nauki rekolekcyjne, czy pogrążenie w lekturze duchowej stają się bezwzględnie najważniejsze.

Rekolekcje to czas pustyni, gdzie każdy jeszcze raz próbuje usłyszeć delikatny szept słów Chrystusa wołającego, aby pójść za Nim.  

"Serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy" - to główne przesłanie, jakie ojciec rekolekcjonista wielokrotnie powtarzał w czasie kilkudniowych rekolekcji, które w poniedziałek 28 października dobiegły końca.

Dziękując za modlitwę, z odświeżonym zapałem, nowymi pomysłami i wielkimi pragnieniami ruszamy w kolejny etap przygody z Panem!