Msdw Historia1
AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 0591

Seminaryjna wspólnota miała przyjemność uczestniczyć 15 listopada 2019 r. w kolejnym spotkaniu naszej Akademii Intelektu. W piątkowy wieczór nawiedził nas wyjątkowy prelegent jakim był Czcigodny Myśloból Tłuk-Ściągalski, doktor honorowy Akademii Tłuka Kamiennego. Na spotkanie tak zacnego gościa nie był przygotowany żaden z nas...

Zdaje się, że jeszcze chwilę przed rozpoczęciem kolejnej konferencji z cyklu Akademii Intelektu, nikt spośród kleryków naszego seminarium nie spodziewał się takiej formy prezentacji treści.

Wszystko rozpoczęło się jak zawsze - zgromadzeniem się w seminaryjnej auli, zajęciem miejsc oraz wspólną modlitwą, po której nastąpiło przedstawienie osoby prelegenta. Już na tym ostatnim etapie widać było, że to spotkanie do standardowych nie należy.

Ks. Maciej Małyga, ojciec duchowny naszego seminarium, a od kilku miesięcy także wikariusz biskupi do spraw formacji stałej kapłanów, wcielił się w przesympatyczną postać Myślobóla - założyciela własnej quasi-akademii, która nadała mu później tytuł doktora honorowego. Zabieg ten pozwolił z humorem i dźwięczną nutką satyry uwrażliwić nas na potrzebę rzetelnego studiowania nauk świętych.

Następna Akademia odbędzie się 13 grudnia i - jak nie trudno się domyślić - nie możemy się doczekać.