Msdw Historia1
AKTUALNOŚCI
Slider
DSC 3847 1

Co powiedziałby o świecie współczesnych wartości Sokrates, gdyby usłyszał "Patointeligencję" - piosenkę 19-letniego rapera Mati Matczaka?

Konferencją "Świat wartości" o. Tomasz Rydzewski OCD rozpoczął czwartkowym przedpołudniem 19 grudnia adwentowy dzień skupienia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego


Konfrontacja Jezusa Chrystusa z nihilizmem wylewającym się z ekranów smartfonów - tak w metaforyczny sposób można podsumować naukę ojca rekolekcjonisty.

Duszpasterz akademicki przekonywał zgromadzonych studentów papieskiego wydział do zaangażowania po stronie prawdziwego dobra, które trafnie rozpoznaje tradycja ewangeliczna i najwybitniejsi filozofowie przedchrześcijańscy.

Po konferencji uczestnicy dnia skupienia przenieśli się do kaplicy wrocławskiego seminarium, aby wspólnie modlić się śpiewami Taizé.

Ze zgromadzonymi spotkał się jeden z francuskich braci, przygotowujący Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu.

Modlitwa kanonami poprzedziła uroczystą Mszę Świętą, podczas której dym kadziła przeplatał się ze skrupulatnie przygotowanymi śpiewami scholi, jednoczącej głosy studentów świeckich i kleryków.

Unosząca się nad rozmodloną młodzieżą akademicką atmosfera, poprowadziła zebranych do seminaryjnego refektarza, gdzie czekał już przygotowany posiłek.